Pohodi v Dražgoše so organizirani vsako leto, pri čemer je eden glavnih razlogov zgodovinski pomen kraja. Dražgoše so kraj v Sloveniji, ki je bil med drugo svetovno vojno prizorišče hudih bojev med partizani in nemško vojsko. Bitka za Dražgoše, ki se je odvijala januarja 1942, je bila zelo krvava in je pustila globoke sledi v spominu slovenskega naroda.
Pohodi v Dražgoše so tako organizirani z namenom ohranjanja spomina na ta dogodek in kot častitev poguma ljudi, ki so se borili za svobodo. To je tudi priložnost za spoštovanje žrtev vojne in poudarjanje pomena miru ter sprave med ljudmi. Sodelovanje v takšnih pohodih je tudi način, kako ljudje izražajo svoje spoštovanje do zgodovinskih dogodkov in se povežejo z dediščino svoje države.
Poleg tega so pohodi v Dražgoše priložnost za druženje, medsebojno spoznavanje in povezovanje ljudi z enakimi interesi in vrednotami. Ljudje se udeležujejo takšnih dogodkov tudi zaradi rekreacije, spoznavanja narave ter odkrivanja zgodovinskih in kulturnih znamenitosti tega območja.
Vzdušje spoštovanja, zgodovinskega pomena ter skupnega prizadevanja za ohranjanje spomina na pretekle dogodke so ključni dejavniki, ki vodijo organizacijo pohodov v Dražgoše.
Smeri pohodov v Dražgoše si lahko ogledate tule: